kommunikasjonsrådgiver hovdan.com
Mediestrategi Strategisk mediekontakt mediekontakt strategi 3 medieplaner
  Del denne siden på: |

Facebook ER viktig for din virksomhet

Sosiale medier er strategisk viktige

 

Hvis det er viktig å være der kundene er, er det lett å konkludere med at altfor få virksomheter bruker Facebook som strategisk verktøy for å nå sine mål. Er du blant dem? Facebook har over to millioner ukentlige brukere i Norge. Burde ikke din virksomhet vært midt blant dem?

 Av Roy Hovdan, seniorrådgiver og daglig leder i Hovdan.Com

”Alle” er på facebook!
La oss begynne med å se på tall som viser hvor mye Facebook blir brukt. I tredje kvartal i år brukte over halvparten av Norges befolkning Facebook minst en gang i uka. For tre år siden var tjenesten praktisk talt ukjent her til lands, men i dag er Facebook landets nest største nettsted, bare slått av Google. På verdensbasis er det over 300 millioner Facebook-brukere.

Summen av befolkningens daglige bruk av internettbaserte kanaler vil om to-tre år overgå vår daglige bruk av radio, TV og aviser. Dette mer enn antyder at de som ikke har klare planer for hvordan man skal bruke nettbaserte kanaler i åra framover, trolig gjør klokt i å skynde seg.

Les hele artikkelen på Roy Hovdans blogg her

eller

last artikkelen ned i pdf-format her.